Tema Fundit
» Windows 7 Professional x86-x64 - English / French / German / Spanish
Thu Feb 28, 2013 10:15 pm nga Mexhi

» Windows 7 Ultimate x86/x64 Sp1 Scooter 2013 Englisch
Thu Feb 28, 2013 10:09 pm nga Mexhi

» Windows 8 ALL Versions x64/x86 - JANUAR 2013
Thu Feb 28, 2013 9:59 pm nga Mexhi

» Nero Burning ROM 12.0.00800 Multilanguage
Sat Dec 15, 2012 8:56 pm nga s2008

» Sleepwalk with Me (2012) 720p BluRay x264-SPARKS
Sat Dec 15, 2012 8:35 pm nga s2008

» Universal Extractor v1.6.1.61 Retail + Portable
Fri Sep 28, 2012 9:48 pm nga stv2008

» ArcSoft TotalMedia Theatre Platinum v3.0.1.195 iNcl SimHD 3D Plug-in Retail
Fri Sep 28, 2012 9:36 pm nga stv2008

» Borderlands 2 - SKIDROW
Wed Sep 19, 2012 8:08 am nga Shpetimi

» F1 2012 - FLT
Wed Sep 19, 2012 8:06 am nga Shpetimi

» Pro Evolution Soccer 2013 Proper - RELOADED
Wed Sep 19, 2012 8:04 am nga Shpetimi

» Pro Evolution Soccer 2013 - SKIDROW
Wed Sep 19, 2012 8:02 am nga Shpetimi

» The Dark Knight Rises 2012 HDTS XViD UNiQUE
Sat Sep 15, 2012 3:34 pm nga Ardita

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Social bookmarking

Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Sony do të lansojë celularë Playstation?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Sony do të lansojë celularë Playstation?

Mesazh nga s2008 prej Thu Oct 28, 2010 11:27 pm


Lajme të mira për të gjithë gejemrët mobil. I përfoluri Playstation Phone duket se është më shumë se temë diskutimi.

Imazhe të reja të pajisjes së Sony Ericsson janë paraqitur online dhe sipas Engadget, këto imazhe në fakt shfaqin celularin Playstation Phone, të cilin e kanë pritur shumë entuziastë.

Përveç dizajnit standard, celulari ka një gamepad që rrëshqet në pjesën anësore dhe krijon një pamje të ngjashme me kontrollorin e Playstation dhe me pajisjen mobile PSPOne. Në enterier sipas detajeve të para thuhet se është një Qualcomm me kapacitet prej 1GHz, pastaj 512 MB RAM, 1GB ROM dhe një ekran me dimensione prej 3.7 me 4.1 inç.

Në anën softuerike, raportet e mëhershme kanë diskutuar se Playstation Phone do të paraqitet përkrah Android 3.0 (Gingerbread) e në mes tjerash ka pasur fjalë edhe për një seksion të ri në Android Market të dedikuar për lojëra që do të funksionojnë në Playstation Phone.

Por këto të fundit ende janë vetëm tema diskutimi, e madje as ato më lartë nuk mund të konfirmohen. Data e paraqitjes mbetet e panjohur.
avatar
s2008
Anëtar/e Nderi
Anëtar/e  Nderi

Numri i postimeve : 392
Reputation : 106
Join date : 21/04/2010
Age : 33
Location : Shqiperi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi