Tema Fundit
» Windows 7 Professional x86-x64 - English / French / German / Spanish
Thu Feb 28, 2013 10:15 pm nga Mexhi

» Windows 7 Ultimate x86/x64 Sp1 Scooter 2013 Englisch
Thu Feb 28, 2013 10:09 pm nga Mexhi

» Windows 8 ALL Versions x64/x86 - JANUAR 2013
Thu Feb 28, 2013 9:59 pm nga Mexhi

» Nero Burning ROM 12.0.00800 Multilanguage
Sat Dec 15, 2012 8:56 pm nga s2008

» Sleepwalk with Me (2012) 720p BluRay x264-SPARKS
Sat Dec 15, 2012 8:35 pm nga s2008

» Universal Extractor v1.6.1.61 Retail + Portable
Fri Sep 28, 2012 9:48 pm nga stv2008

» ArcSoft TotalMedia Theatre Platinum v3.0.1.195 iNcl SimHD 3D Plug-in Retail
Fri Sep 28, 2012 9:36 pm nga stv2008

» Borderlands 2 - SKIDROW
Wed Sep 19, 2012 8:08 am nga Shpetimi

» F1 2012 - FLT
Wed Sep 19, 2012 8:06 am nga Shpetimi

» Pro Evolution Soccer 2013 Proper - RELOADED
Wed Sep 19, 2012 8:04 am nga Shpetimi

» Pro Evolution Soccer 2013 - SKIDROW
Wed Sep 19, 2012 8:02 am nga Shpetimi

» The Dark Knight Rises 2012 HDTS XViD UNiQUE
Sat Sep 15, 2012 3:34 pm nga Ardita

identifikimi

Harrova fjalkalimin

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Social bookmarking

Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Office 2007 në gjuhën shqipe

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Office 2007 në gjuhën shqipe

Mesazh nga linda prej Wed Aug 17, 2011 5:34 amOffice 2007 në gjuhën shqipe - Pakoja e ndërfaqes së gjuhës (LIP) për Office 2007Microsoft ka publikuar Pakon e ndërfaqes së gjuhës shqipe për suiten e softuerëve produktivë Microsoft Office 2007. Nëse perdorni Microsoft Office 2007, pa marë parasysh se qfar edicioni, atëherë klikoni këtu për të shkarkuar pakon e gjuhës shqipe për suiten tuaj produktive. Pakoja e ndërfaqes së gjuhës për Microsoft Office 2007 siguron një ndërfaqe në shqip të përdoruesit për shumë programe të Microsoft Office 2007.

Duke përdorur Paketën e gjuhës Shqipe së ndërfaqes së Microsoft Office-it 2007, përdoruesit mund të punojnë në instalimin origjinal të mbështetur të versionit të gjuhëve të aplikacioneve të Office-it dhe të paraqesë komandat dhe opsionet për ato aplikacione në gjuhën e Paketës së gjuhës së ndërfaqes.

Office 2007 në gjuhën shqipe mund te shkarkohet falas ne adresen e meposhtme ne Qendrën e shkarkimeve te Microsoftit:

Office Language Interface Pack 2007 - Office 2007 në gjuhën shqipe
Lidhjet në këtë seksion korrespodojnë me skedarët e veçanta në dispozicion në këtë shkarkim. Shkarkoni skedarët më të përshtatshëm për ju.
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=91426c33-ea45-482d-af08-cd8ea8cbfd53&displaylang=sq
http://download.microsoft.com/download/3/a/d/3ad7fb19-bc56-4057-998a-75a99961feec/LanguageInterfacePack.exe

Trajnimi i Office Excel 2007 -> Microsoft_Office_Excel.pptx
Trajnimi i Office Outlook 2007 -> Microsoft_Office_Outlook.pptx
Trajnimi i Office PowerPoint 2007 -> Microsoft_Office_PowerPoint.pptx
Trajnimi i Office Word 2007 -> Microsoft_Office_Word.pptx


Përmirësimi i Paketës (Update) së gjuhës së ndërfaqes së Microsoft Office-it nuk është i mbështetur. Nëse je duke përmirësuar Paketën e gjuhës së ndërfaqes së Microsoft Office-it 2007, të lutem, largo Paketën e gjuhës së ndërfaqes së Microsoft Office-it 2003 para se të instalosh Paketën e gjuhës së ndërfaqes së Microsoft Office-it 2007.

Microsoft Office Language Interface Pack 2007 Shqip siguron një ndërfaqe në shqip të përdoruesit për:

Microsoft Office Excel 2007
Microsoft Office Outlook 2007
Microsoft Office PowerPoint 2007
Microsoft Office Word 2007

Udhëzime për të instaluar këtë shkarkim

1.Shkarko skedarin LanguageInterfacePack.exe duke klikuar sipër dhe duke e ruajtur skedarin në diskun e ngurtë.
2.Kliko dy herë skedarin e programit LanguageInterfacePack.exe në diskun e ngurtë për të nisur programin e instalimit.
3.Ndiq udhëzimet në ekran për të përfunduar instalimin.
4.Sapo të instalohet skedari Lexomë për Microsoft Office 2007 Language Interface Pack mund të gjendet në C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\OFFICE12\LCID\LIPread.htm
5.Nuk mbështetet përmirësimi i Office 2003 me Office 2003 Language Interface Pack të Office 2007 me Office 2007 Language Interface Pack.
Nëse dëshiron të përmirësosh (Update) bazën e instalimit të Office 2003 të Office 2007 me Office 2007 Language Interface Pack, duhet:

Të çinstalosh Office 2003 Language Interface Pack
Të ekzekutosh instalimin e Office 2007 dhe të zgjedhësh opsionet e përmirësimit.
Kur të përfundojë instalimi i Office 2007, instalo dhe konfiguro paketën e ndërfaqes së gjuhës së Office-it 2007

Instruksione për përdorim

Për të kaluar ndërfaqen e përdoruesit në gjuhën e Microsoft Office Language Interface Pack 2007 Shqip, ndiq këta hapa:

1.Lësho Parametrat e gjuhës së Microsoft Office 2007 nga Menyja Nis\Gjithë programet\Microsoft Office\Veglat e Microsoft Office-it.
2.Përzgjidh skedën Afisho gjuhën dhe, në listën me lëshim poshtë Afisho menytë dhe kutitë e dialogut të Microsoft Office në: përzgjidh gjuhën që dëshiron të afishosh. Gjuha që përzgjodhe duhet të jetë tani afishimi i parazgjedhur.
3.Në skedën Afisho gjuhën është opsioni për të pasur përputhjen e afishimit të Office-it me afishimin e Windows-it. Gjuha aktuale e Windows-it do të listohet për ty. Nëse dëshiron që afishimi i Office-it të përputhet me afishimin e Windows-it, përzgjidh kutinë e shkallëzimit Vendos që gjuha e afishimit të Microsoft Office-it të përputhet me gjuhën e afishimit të Windows-it Ky parametër refuzon përzgjedhjen që bëre në Listën afisho menytë dhe kutitë e dialogut të Microsoft Office-it.
4.Në skedën Gjuhët e redaktimit përzgjidh gjuhën që kërkon të aftësosh nga lista Gjuhët e redaktimit në dispozicion dhe kliko Shto. Gjuha që përzgjodhe nuk duhet listuar në listën Gjuhët e aftësuara për redaktim.
5.Në skedën Gjuhët e redaktimit përzgjidh gjuhën që kërkon të jetë gjuha parësore e redaktimit nga lista Gjuha parësore e redaktimit.
6.Kliko butonin Në rregull.
Parametrat e gjuhës që ke përzgjedhur do të kenë efekt herën tjetër kur të nisësh aplikacionet e Office-it. Ndihma nuk mund të kalojë në gjuhën e Microsoft Office Language Interface Pack 2007 – Shqip. Ndihma do të mbetet gjithmonë në gjuhën origjinale të instalimit. Vendos gjithmonë në gjuhën bazë ndihmën e afishuar në listën me lëshim poshtë.


linda
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 189
Reputation : 46
Join date : 03/01/2010
Age : 29
Location : Gjilani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi